Donderdag 11 maart 2010 SIN-NL risicoanalyse en management ten bate van slachtoffers van medische fouten
Mr M. van Eykelen Hoofdofficier van Justitie Medische zaken op zwarte lijst.
Conform het interview voorpagina SPITS 11 januari 2010 plaatst SIN-NL, belangenorganisatie voor slachtoffers van medische fouten, Hoofdofficier van Justitie Mw Mr Marjolein van Eykelen hoofd bureau Medische Zaken Openbaar Ministerie Rotterdam op de zwarte lijst. Deze Hoofdofficier van Justitie faalt in waarheidsvinding en in het nakomen van haar wettelijke plicht tot opsporing en vervolging van strafbare feiten door ernstig nalatige artsen. Dit is aantoonbaar op basis van officiële documenten.
SIN-NL draagt Mevrouw Mr Marjolein van Eykelen in het publiek belang voor ontslag voor.
Voormalig -Minister van Justitie Frits Korthals Altes, Zembla 31-01-2010 is van mening dat Officieren van Justitie die ernstige fouten maken van hun taak moeten worden ontheven.
Meerdere Officieren van Justitie geven blijk van juridisch disfunctioneren inzake medisch nalatig handelen door onvoldoende feitenkennis, het verdraaien van feiten, het gebruik van volstrekt inadequate argumenten, het verzwijgen van relevante jurisprudentie van de Hoge Raad, alsmede het voorbij gaan aan wettelijke vereisten van zorgvuldig medisch handelen.
Mevrouw van Eykelen en andere Officieren houden falende artsen die verantwoordelijk zijn voor onnodige invaliditeit en voortijdig overlijden van patiënten, de hand boven het hoofd. Officieren laten onterecht artsen vrijuit gaan die opzettelijk eerlijke informatie en herstelbehandeling aan slachtoffers van medische fouten weigeren, strafbare feiten op basis van het Wetboek van Strafrecht. Bovendien werken de falende artsen gewoon door en kunnen –ongestraft- meer slachtoffers maken. 50% van de medische fouten zijn herhalingsfouten, zie rapport Rein Willems, oud-directeur Shell Nederland Hier werk je veilig of hier werk je niet.
SIN-NL streeft naar verbetering van de kwaliteit van gezondheidzorg en naar verbetering van de positie van slachtoffers van medische fouten.
Zowel artsen als Officieren van Justitie horen aan hun professionele en wettelijke verplichtingen te voldoen. Mevrouw Mr van Eykelen disfunctioneert en hoort op de zwarte lijst van SIN-NL.
Ga terug
Zwartboek Noodsituatie medische fouten en de slachtoffers: diagnose en behandeling dringend noodzakelijk
Mr. Sophie Hankes
Bestelinformatie
Download het Zwartboek (300kb)
Belangrijk:
* Campagne Eerlijkheid Medische Fouten Nu!
* De andere zwarte lijst
* Leidraad medische fouten
* EC 15-12-'08 patientveiligheid moet beter
* NRC 22-11-'08 Ziekenhuizen zijn niet veilig
* NTvG 20-02-'09 medische fouten:€355 miljoen per jaar
* Dr Jansen-Steur
* Campagne Eerlijkheid Medische Fouten Nu!
* De andere zwarte lijst
* Leidraad medische fouten
* EC 15-12-'08 patientveiligheid moet beter
* NRC 22-11-'08 Ziekenhuizen zijn niet veilig
* NTvG 20-02-'09 medische fouten:€355 miljoen per jaar
* Dr Jansen-Steur

Minister Klink VWS in overleg met Sophie Hankes SIN-NL 24 november 2009

plv. Inspecteur-Generaal Inspectie Gezondheidszorg ondertekent Vertel & Herstel
In de media
* Spits 11-01-'10 De zwarte lijst van medici
* NRC 30-01-'09 Artsen verzwijgen fouten
* NRC 31-01-'09 SIN-NL over falen Inspectie e.a.
* Avro radio 1 14-04-09 Artsen weigeren herstelbehandeling
* Eenvandaag 26-11-09
* Trouw 26-11-09
* Spits 11-01-'10 De zwarte lijst van medici
* NRC 30-01-'09 Artsen verzwijgen fouten
* NRC 31-01-'09 SIN-NL over falen Inspectie e.a.
* Avro radio 1 14-04-09 Artsen weigeren herstelbehandeling
* Eenvandaag 26-11-09
* Trouw 26-11-09
CONTROLEER
* Of een arts is ingeschreven in het BIG register
* Of een arts is ingeschreven in het BIG register
Internationaal
* www.ieu-alliance.eu EUROPA
* www.patient-safety.com USA
* Obama bepleit eerlijkheid medische fouten
* Europese Commissie: Patientveiligheid moet beter
* www.ieu-alliance.eu EUROPA
* www.patient-safety.com USA
* Obama bepleit eerlijkheid medische fouten
* Europese Commissie: Patientveiligheid moet beter
Uitspraak kort geding 25-09-09 Rechtbank Groningen:Neuroloog J.B.M. Kuks blijft op de zwarte lijst
Rechter erkent het belang van de zwarte lijst op de website van SIN-NL, omdat deze er in zijn totaliteit toe strekt publiciteit en aandacht te genereren voor medische fouten en de wijze waarop daarmee-tot op heden- in de visie van SIN-NL door de medische wereld wordt omgegaan.
Toelichting SIN-NL op het algemeen belang van het vonnis inzake de zwarte lijst zie verder.
Persbericht zie Actueel 08-09-2009 zie Weblog 10-09-2009 Hoort dr Kuks (dr K. te G.) op de zwarte lijst? zie Actueel
Dr Kuks schendt zijn wettelijke zorgplicht,
Kuks disfunctioneert , toelichting.
Checklist medische fouten ontmaskert Kuks.
De situatie van slachtoffers van medische fouten is uitzichtloos. Artsen geven hen structureel geen informatie en geen herstelbehandeling. Dit is onacceptabel.





